plexus of infinity palce

KOLEJNY KROK W NIESKOŃCZONOŚĆ

MAKSYMILIAN GWINCIŃSKI

prolog nowej przestrzeni, kilka słów wstępu

plexus of infinity palce

Dzisiejszego dnia minął rok od premiery pierwszego wydania naszego czasopisma. Dzisiaj startujemy z naszym Blogiem. Będzie to miejsce gdzie spotykać się będą najróżniejsze poglądy i dziedziny życia kulturalnego.

Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu kolejną odsłonę naszej działalności jaką jest ten oto blog. Nasza inicjatywa rozwija się z dnia na dzień, pojawia się coraz więcej pomysłów i tekstów, których z braku możliwości nie jesteśmy w stanie zrealizować w wersji fizycznej. Wprawdzie posiadamy również formę cyfrową, jednak jest ona tylko internetowym odbiciem gazety. Chcieliśmy zrobić coś więcej. Od dłuższego czasu czuliśmy potrzebę większej przestrzeni, na której można by poszerzać horyzonty. I tak właśnie powstał pomysł blogu. Jego interaktywny charakter, przejrzystość i nieskończone miejsce do wymiany poglądów to coś w sam raz dla naszej działalności.

Nowe miejsce w sferze kulturalnej to również dużo nowych pomysłów. Podstawą naszego blogu będą trzy wymienne formy: cykliczne notki tematyczne, teksty nadesłane oraz artykuły ze Splotu Nieskończoności. Cykle tematyczne są podzielone w następujący sposób:

  1. Sylwetka mitologiczna
  2. Kluba Sierżanta
  3. Aleja Nieznanego Poety
  4. Coś o muzyce
  5. Film
  6. Notatka filozoficzna
  7. Sztuki wizualne

Głównym założeniem całej naszej działalności jest stwarzanie możliwości dla młodych twórców. Początkowo nie spływało do nas zbyt wiele tekstów, jednak od pewnego czasu coś się ruszyło. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca dla wszystkich z nich w kolejnych wydaniach „Splotu”. Blog natomiast jest miejscem, gdzie nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni funduszami, co za tym idzie, mamy mnóstwo miejsca na nadesłane artykuły. Zainteresowanych twórców odsyłam do zakładki „O nas” gdzie znajdziecie wszelkie informacje odnośnie przyjmowania tekstów na blog jak i do „Splotu”.

Dzisiejszego dnia minął rok od premiery pierwszego wydania naszego czasopisma. Już od samego początku planowaliśmy rozszerzoną formę internetową, która byłaby dobrym uzupełnieniem wersji fizycznej. Blog jest pierwszym krokiem w tą stronę. Będzie to miejsce gdzie spotykać się będą najróżniejsze poglądy i najbardziej odległe dziedziny życia kulturalnego.

Dodaj komentarz